Yurtdışı Eğitim İçin Kolay Yol!

Yurt Dışı Eğitimde Kolay Yol

IELTS HAZIRLIK KURSLARI

Sınavdan sonra iki yıl boyunca geçerli olan IELTS, tüm resmi ve özel kuruluşların kabul ettiği bir sınavdır. Bu sınava hazırlanmak için İngiltere başta olmak üzere Malta, Avustralya ve Yeni Zelanda’da eğitim alabilirsiniz.Bu sınav İngilizce’deki seviyenizi kanıtlamanızı sağlayacağından İngilizce konuşulan ülkelerde IELTS hazırlık kursuna katılmış olmak kısa sürede daha çok yol kat etmenize olanak tanıyacaktır. IELTS hazırlık kursları genellikle 4 ile 12 hafta arasında sürer ve haftalık yoğunlukları 15 - 30 ders arasında değişiklik gösterir.
 
Herhangi bir Pazartesi günü başlayabileceğiniz IELTS Hazırlık Kursu programınız dahilinde verilen eğitim, normal dil eğitiminden farklı olarak sadece dil bilgisi, okuma, yazma, dinleme ve konuşma alanları değil, sınavda zamanı doğru kullanma ve belirli sınav taktikleri gibi başlıkları da içerir. IELTS için hazırlık eğitimi aldığınız okulunuz isterseniz sınava başvuruda gerekli bilgiler konusunda size yardımcı olacak ve isterseniz sizin adınıza başvuru yapabilecektir.
 
Hem genel hem de akademik IELTS dört bölümden oluşur: Listening / Dinleme: Süresi 30 dakika olan bu kısım dört ayrı bölümde ve kırk soru içerir. Reading / Okuma: 3 bölüm ve 40 soru içeren bu kısım için verilen süre 60 dakikadır. Writing / Yazma: 60 dakika içinde biri 150 sözcük diğeri de 250 sözcük uzunluğunda iki makale yazılması beklenir. Speaking / Konuşma: yaklaşık 15 dakikalık sınavın bu en kısa bölümünde katılımcıdan günlük konulardan uluslararası haberlere farklılık gösteren geniş bir alanda konuşması istenebilir.
 
Sonuçlar 1 ve 9 arasında değişen puanlandırmayla değerlendirilmektedir. Skoru 6 ile 6,5 olanlar birçok üniversite tarafından eğitime kabul edilir. Ancak, yüksek kalitede eğitim veren dünyaca ünlü eğitim kurumlarından birine girmek hedefleniyorsa, alınması gereken asgari puan 7 olacaktır. İngilizce hazırlık programına sahip olan üniversiteler öğrencilerin IELTS puanı konusunda daha esnektir ve öğrencilerinden 5,5 düzeyinde IELTS skoru almalarını ister, daha sonra hazırlık eğitimine kabul ederler. İngiltere’de lisans, yüksek lisans vb. programlarda eğitim görmek isteyen öğrencilerden vize sırasında en az 5.5 IELTS skorunu ibraz etmeleri istenmektedir.

 

Web Sitesi Tasarımı ve Yönetim Paneli