Yurtdışı Eğitim İçin Kolay Yol!

Yurt Dışı Eğitimde Kolay Yol

Sınavlara Hazırlık Programları

Uluslararası geçerliliği olan dil sınavlarına yönelik en az 'upper intermediate' (üst orta) seviyesinde İngilizce bilgisi olan kişilerin katılabileceği genellikle haftalık 15-20 saatten oluşan kurslardır. Bu kurslar, öğrencileri uluslararası geçerliliği olan diploma ve sertifika sınavlarına hazırlamaya yönelik programlardır. Her sertifika ve diploma türü için yılın değişik tarihlerinde ilgili ülkenin yetkili mercileri tarafından sınavlar organize edilmektedir. Bu kurslara öğrencilerin katılabilmesi için İngilizce seviyeleri yeterli düzeyde olmalıdır. Çünkü bu kurslar kısa dönemler halinde düzenlenmekte olup, amacı öğrencilerin İngilizce seviyelerini arttırmaktan çok onları sınav ve test tekniklerine hazırlamaktır.

Öğrencilerin başarılarını görmeleri nedeniyle bu sınavlara katılmaları ve kendilerini test etmeleri önerilir. İngilizce dil yeterliliğini söz konusu sınavlardan birisinde kanıtlayabilen üniversite öğrencisi iseniz İngilizce Yeterlilik Sınavını (Proficiency) rahatlıkla geçerek İngilizce Hazırlık sınıfından muaf kalır ve böylelikle öğrenim süresini kısaltmış olursunuz. Bunun için “İngilizce Yeterlilik Sınavlarına Hazırlık Kursları” na katılarak ortalama 4 haftada TOEFL ve IELTS gibi dünyanın tüm kurumlarınca kabul gören ve sonucunun geçerliliği iki yıl olan sınavlardan yüksek puan alıp sonuç belgenizi okulunuza iletebilirsiniz!

Ayrıca bazı lisans ve yüksek lisans programlarına giriş için gerekli dil seviyesini bu tür sınav sonuçlarıyla kanıtlamak zorunludur. Kısa sürede programa başlamak ve İngilizce dil yeterliliğinizi belgelendirmek için sınav hazırlık kurslarına katılabilirsiniz.

İngilizce dil yeterliliğini kanıtlamak için en çok tercih edilen ve kabul gören sınavlar IELTS (International English Language Testing System ) ve TOEFL (Test Of English as a Foreign Language) ’dır. Bunların dışında profesyonel sertifika ve diploma programları için aşağıdaki sınavlara katılmak da mümkündür:

KET- Cambridge Key English Test
PET- Cambridge Preliminary English Test
FCE- Cambridge First Certificate in English
CAE- Cambridge In Advanced English
TOEIC- Test of English For International Communications
BEC- Cambridge Business English Certificate
SEFIC- Spoken English for Industry and Commerce
CLAIT-Computer Literacy and Information Technology
ICM- Institute of Commercial Managements
London Chamber of Commerce and Industry Business Examinations

Alışılmış sınav tekniklerinden farklı olarak bu sınavlarda makale yazmanız, uzun okuma parçalarını çözümlemeniz, konuşma ve dinleme becerinizi göstermeniz gereklidir.

 

IELTS ve TOEFL HAZIRLIK KURSLARI

IELTS ve TOEFL uluslararası kurumlara girişte en önemli etkenlerden biridir. İngilizce yeterliliğinizi bu sınavlarla kanıtlamanız sadece akademik yaşantınızda değil profesyonel dünyada da bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.

 

Web Sitesi Tasarımı ve Yönetim Paneli