Yurtdışı Eğitim İçin Kolay Yol!

Yurt Dışı Eğitimde Kolay Yol

Eğitim için Vize

Pek çok öğrenci ve veli için yurtdışı eğitim planının daha başında yıldırıcı bir etken olarak görülür. Ailenin kasasında yer alan tapular, ortaklık belgeleri, kira kontratları, işyerine ait yeni tarihli belgeler, bankalardaki birikimi gösterir mektup ve hesap cüzdanları, eğitim durumunuza ilişkin diplomalar... Koca bir tomar evrak hazırlamak zorunda olmak -kabul ediyoruz ki- adil bir durum değil.
Ancak sorun gitmek istediğiniz ülkenin sadece sizi hedef alarak, planlarınızdan vazgeçirmek adına önünüze bir takım engeller çıkarıyor olması değildir hiçbir zaman. Gitmek istediğiniz ülkede eğitim almak istiyorsunuz çünkü o ülkede eğitim kalitesi yüksek. O ülkenin eğitim kalitesi yüksek çünkü o ülkede ekonomi güçlü. O ülkede ekonomi güçlü çünkü işsizlik ve kaynak sorunu yok. İşsizlik ve kaynak sorunu olmamasının sebeplerinden biri de gelişmiş bir ülke için sınırların sıkı güvenlik önlemleriyle korunması ve yasadışı göçmenlik girişimlerine izin verilmemesidir. Kapılarını sonuna kadar, herkese açan bir ülkede eğitim almak istemezsiniz çünkü orada artık ciddi güvenlik sorunları, kötü bir ekonomi ve yetersiz eğitim sistemi söz konusudur.

Vize dosyası hazırlamakta amaç, vize memurunun ’’Bu adayın söz konusu eğitime ihtiyacı ve bu eğitime yetecek parası var; ülkesine dönmemesi için de bir sebep yok’’ demesini sağlamaktır. Niyeti eğitim almak olan ve bu eğitim için değerlendirebileceği maddi kaynağa sahip bir adayın vize başvurusundan olumsuz sonuç almasının tek nedeni teknik hatalar diyebileceğimiz yanlış doldurulmuş vize başvuru formu veya dosyaya eklenmemiş evraklardır.

Easy Way'in vize işlemleri konusunda tecrübeli personeli İstanbul’da yer alan tüm yabancı başkonsolosluklarla sürekli iletişim halindedir ve vizelere ilişkin değişikliklerin aktarıldığı seminerlere düzenli olarak katılmaktadır. EasyWay ile yapacağınız vize başvurularında danışmanınız sizin için kılı kırk yaran titizlikle vize görevlisinin aslında size tek bir soru bile sormasına gerek bırakmayan sağlam bir dosya hazırlayacaktır.

Ayrıca, vize kuralları gereği İngilizceye çevrilmesi gereken belgeleriniz aynı zamanda yeminli tercüman olan danışmanınız tarafından anlaşılır ve kurallara uygun olarak İngilizceye çevrilecektir.

Eğitim amaçlı vize dosyası hazırlarken sunmanız gereken evraklar şöyle olacaktır:

*Eğitim durumunuzu gösterir belgeler;
*İş hayatınıza ve gelir durumunuza ilişkin güncel bilgi sağlayan evraklar; banka(lar)da bulunan birikiminizi ve gösteren belgeler;
*Ailenize ilişkin gelir ve varlık durumunu belgeleyen evraklar;
*Gitmek istediğiniz eğitim kurumunun sizin adınıza hazırlayacağı eğitime kabul belgesi.

Bu belgelerin içeriği gideceğiniz ülkenin vize kurallarına göre değişiklik gösterebileceği gibi bunlara ek belgeler de talep edilebilir.
Daha ilk adımda eğitim hayatınızı, dolayısıyla kariyerinizi tehlikeye atacak vize reddinden kaçınmak için Easy Way Yurtdışı Eğitim'in ücretsiz ve profesyonel vize danışmanlık hizmetlerinden yararlanın.

Detaylı bilgi için bize ulaşınız.

Web Sitesi Tasarımı ve Yönetim Paneli