Yurtdışı Eğitim İçin Kolay Yol!

Yurt Dışı Eğitimde Kolay Yol

TOEFL HAZIRLIK KURSLARI

Herhangi bir Pazartesi dâhil olabileceğiniz TOEFL Hazırlık kursları, başlangıçtaki seviyenize göre 4 ile 16 hafta arasında sürer. Haftada 20 saatlik programlarla (günde en az 4 saat) ve bazen de ek olarak planlanmış özel çalışma seanslarıyla eğitim verilir. Program dâhilinde verilen eğitimde normal dil eğitiminden farklı olarak sadece dil bilgisi, okuma, yazma, dinleme ve konuşma alanlarını değil, sınavda zamanı doğru kullanma ve belirli sınav taktikleri gibi başlıkları da içerir. Kurs boyunca hemen her hafta bir deneme sınavına tabi tutulur ve böylece başarı grafiğinizi görme şansını elde edersiniz.
 
ABD, New Jersey’de yer alan Educational Testing Service (ETS) tarafından hazırlanan TOEFL anadili İngilizce olmayan ancak dünyanın herhangi bir yerinde İngilizce eğitim veren bir kurumda lisans, yüksek lisans ve MBA programları almak ya da iş, vize vb. nedenlerle İngilizcesini uluslararası bir belgeyle kanıtlamak isteyenlere uygulanır.
 
Paper-Based Test (PBT), Computer-Based Test (CBT) ve Internet-Based Test (IBT) olarak 3 ayrı türü bulunan TOEFL, katılanların öğrenim ya da iş hayatı için İngilizce’deki yeterliliklerini değerlendirir. Listening, Reading, Writing ve Structure olmak üzere dört farklı bölümden oluşan TOEFL PBT ve CBT’den farklı olarak TOEFL IBT’de Structure bölümü yerini Speaking bölümüne bırakır.
 
*** İngiltere'ye Genel Öğrenci Vizesi (PBS Tier 4) ile öğrenim görmek üzere giden adayların CEFR ölçeklerine göre dil eğitiminde B1 (TOEFL 57, IELTS 4 ), lisans ve yüksek lisans, MBA eğitimlerinde ise B2 (TOEFL 78, IELTS 5,5) düzeyinde İngilizce bilmeleri gerekiyor.
 

MBA, Master ya da Lisans programları için gereken IELTS ya da TOEFL hedefini tutturmakta güçlük çekiyorsanız geleceğinizi ertelemeyin! Sınava hazırlık kursuna katılarak IELTS ya da TOEFL skorunuz yükseltin. 

 

Web Sitesi Tasarımı ve Yönetim Paneli