Yurtdışı Eğitim İçin Kolay Yol!

Yurt Dışı Eğitimde Kolay Yol

İngiltere’de Dil Eğitimi:

İngilizce öğrenmek için akla ilk gelen ülke kırmızı otobüsleri ve telefon kulübeleriyle İngiltere’dir. Yılda yaklaşık 600,000 yabancı öğrencinin İngilizce öğrenmek için bu ülkeyi tercih etmesinde birçok haklı neden bulunmaktadır.Özel dil okullarındaki eğitim kalitesinin devlet kurumları tarafından sıkı denetimlerle en üst düzeyde tutulduğu ülkede, ana dilin yabancılara öğretilmesi aslında yüzlerce yıl önce başlamıştır. Oldukça zengin bir kültürel mirasa sahip olan bu ülkede dil eğitimi alırken o dilin zaman içinde nasıl geliştiğini görmek size İngilizceyi öğrenmenin yanında, anlama fırsatı da verecektir. İngiltere’de yaşamak size bu kültürü daha yakından tanıma ve yoğun şekilde İngilizce konuşma fırsatı verecektir. Ayrıca İngiltere’de yer alan resmi ya da özel dil eğitim kurumlarından alınan sertifikalar ve sınav sonuç belgeleri tüm dünyada tanınmaktadır.
 
İngiltere’de dil eğitimi için en çok tercih edilen yer başkent Londra’dır. Baş döndürücü alışveriş merkezleri, oldukça geniş doğal parkları, özgür yaşam koşulları, barları ve farklı kültürlerden sakinleriyle Londra dünyanın en kozmopolit şehirleri arasında yer alır. Her ne kadar pahalılığıyla ün kazanmış bir şehir olsa da oldukça çekici bir şehirdir ve sunduğu imkânlar bu yönünü unutturur.

Bu ülkede dil eğitimi alan yabancıların çok büyük bir kısmı dil pratiği yapabilmek için İngiliz ailelerin yanında konaklamaktadır. Yabancı bir ailenin yanında kalmak böyle bir pratik ortamının Türkiye’de bulunamayacağı ve sadece birkaç saatlik pratik kursu için bile ciddi tutarların gözden çıkarılması gerektiği düşünüldüğünde aslında oldukça karlı bir seçenektir. Bir İngiliz ailenin yanında onlarla İngilizce konuşarak okulda aldığınız eğitime devam ediyor olacaksınız.
 
                                          
 
İngiltere’nin kuzeyinde bulunan Oxford, Leeds, Cambridge, Manchester gibi şehirler genellikle dil yüksek öğrenim hedefleyen öğrenciler tarafından tercih edilir. Bu şehirlerdeki yaşam giderleri Londra’ya oranla biraz daha düşüktür. Güneyde bulunan Brighton, Bristol, Bournemouth ve Portsmouth gibi şehirler özellikle yaz aylarında gerçek bir tatil ve eğlence merkezidir. Bu şehirlerdeki konaklama, ulaşım ve genel yaşam giderleri kuzeyde yer alan şehirlerle ve özellikle Londra’yla karşılaştırılamayacak kadar düşüktür.
 
  • İngiltere haritasına buradan ulaşabilirsiniz.
Web Sitesi Tasarımı ve Yönetim Paneli