Yurtdışı Eğitim İçin Kolay Yol!

Yurt Dışı Eğitimde Kolay Yol

Amerika’da Dil Eğitimi                                               

Dünyada İngilizcenin en son konuşulmaya başlandığı ülke olsa da Amerika, dil eğitimi konusunda İngiltere’den sonra en popüler ikinci ülkedir. Hemen hemen her eyaletteki özel dil okullarının yanında üniversitelerin kendi bünyelerinde bulunan İngilizce dil eğitim programları yabancı öğrencilerin eğitim planlarına destek vermektedir. Yabancılara verilen dil eğitimi devlet tarafından belirlenen kurallara göre düzenlenmektedir.

Amerika’daki çok kültürlü sosyal yapı, gelişmiş eğitim yöntemleri, renkli sosyal hayat ve sınırsız eğitim imkânı yurtdışında eğitim almayı planlayan öğrenciler için bu ülkeyi listenin üst sıralarına taşır. Ancak buranın yalnızca bir ülke değil, kıta olduğunu aklınızda bulundurmalısınız. Yani eyaletler arası seyahetlerin uzun süreceğini, farklı bölgelerde birbirinden çok farklı kültürlerin bulunduğunu, iklim şartlarının geniş yüzölçümüne dayalı olarak değişiklik gösterdiğini dikkate almalısınız. Eğitiminiz için Amerika’yı seçerek dünyanın en kozmopolit ülkelerinden birinde yaşamayı tercih etmiş, büyüleyici coğrafi yapıları görme şansına ulaşmış, birbirinden tamamen farklı külterlerle iç içe yaşayabileceğiniz bir dünyaya adım atmış olursunuz.
 
 
Çokça bilinen şehir ve eyaletlerde dil eğitimi almak eğlenceli ve yanı sıra pahalı olabilirken adı daha az duyulmuş yerlerde alacağınız dil eğitim programları hem maddi olarak daha uygun, hem de sadece İngilizce konuşuyor olacağınız için daha verimli olacaktır. Bu ülkede eğitim planları yaparken göz önünde bulundurmanız gereken belki de en önemli nokta dil eğitimi alan öğrencilerin Amerika’da yasal çalışma hakkının olmadığıdır. Haftada en az 20 saatlik bir programa kaydolmak koşuluyla alacağınız öğrenci vizesi (F-1) size yalnızca eğitim alma hakkı vermektedir.                                                                                                                                        
 
 
  • Amerika haritasına buradan ulaşabilirsiniz.   

 

Web Sitesi Tasarımı ve Yönetim Paneli