Yurtdışı Eğitim İçin Kolay Yol!

Yurt Dışı Eğitimde Kolay Yol

Kanada’da Dil Eğitimi

Quebec Kış FestivaliUzaklığı ve bazı bölgelerindeki soğuk iklimi dışında, dost canlısı insanları, düşük suç oranı, ileri düzeydeki sosyal hizmetler, güçlü ekonomi ve yüksek yaşam standartları Kanada’nın uluslararası alandaki önemli artıları olarak değerlendirilir.

Dünyanın en yaşanılır ülkeleri listesinde daima üst sıralarda yer alan ülke dil eğitimi dâhil tüm eğitim alanlarında birçok farklı ülkeden yüz binlerce öğrenci için cazip bir eğitim merkezidir. Kanada’da yaşayan insanlar İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki farklı dil konuşmaktadır. 
 
Dünyanın az gelişmiş ülkelerinden göçmenlerin odak noktası olan Kanada yetişmiş insan gücüne önem vererek sahip olduğu standartları düşürmeden kalifiye göçmen alma politikası izlemektedir. Bu nedenle, Kanada’daki eğitiminiz sırasında karşılaşacağınız yabancı uyruklu tüm Kanadalıların çok iyi İngilizce bildiğini gördüğünüzde devletin izlediği politikayı daha iyi anlamış olacaksınız. Ülkede tarihin hiçbir döneminde rastlanmayan milliyetçilik Kanadalılar arasında bugüne kadar sadece Amerikalılardan farklı olduklarını kanıtlama boyutunda kalmıştır. Bu nedenle Kanadalıların dostça yaklaşımı bu ülkeye giden pek çok yabancıyı şaşırtır.
 
Toronto ve Vancouver yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği eyaletlerdir. Özellikle Vancouver doğal güzellikleri nedeniyle, pek çok öğrenci tarafından modern yapılarla dolu Toronto’dan daha çok tercih edilir. Amerika ve İngiltere’den farklı olarak dil eğitimi veren kurumlar arasında fiyat ve kalite bakımından ciddi farklılıkların olmayışı, bu ülkedeki eğitim kalitesinde ulaşılan yüksek standardın bir göstergesi olarak kabul edilebilir.
 
                                    
 
Quebec dışındaki bölgelerde İngilizcenin konuşulduğu Kanada’da dil eğitimi vizesi almak için haftada en az 20 derslik bir programa kaydolmak şartı aranır. Uzun süreli dil eğitim programlarına katılan öğrenciler (24 hafta veya daha üzeri) Kanada’ya gittikten sonra yarı zamanlı çalışma hakkı elde etmek için resmi makamlara başvuruda bulunabilmektedir.

Dil eğitimi almak için Kanada’ya giden öğrencilerin büyük bir bölümü bu ülkedeki ileri eğitim imkânlarından yararlanarak mesleki eğitim, sertifika ve diploma kursu gibi çeşitli eğitim programlarına devam edebilir. Teorik bilgi dışında pratik becerinin de eğitim alanına dâhil edilmesi gerekliliğini vurgulayan eğitim sistemi yabancı öğrenciler için zor bulunur fırsatlar sunar.

 

Web Sitesi Tasarımı ve Yönetim Paneli