Yurtdışı Eğitim İçin Kolay Yol!

Yurt Dışı Eğitimde Kolay Yol

Malta’da Dil Eğitimi

Comino, Gozo ve Malta adı verilen üç adadan oluşan ülkede İngilizce sadece son birkaç yüzyıldır konuşulmaktadır ve İngilizce 1934’te ülkenin resmi dili ilan edilmiştir. Konumu nedeniyle özellikle deniz ticaretinde önemli bir yer tutan Malta’da Arapça, İtalyanca ve İbranicenin etkilerinin görüldüğü ve "Maltaca" denilen yerel dil de oldukça yaygın biçimde konuşulmaktadır. Ülkede yerel dil okullarının yanında, İngiltere merkezli çok şubeli okulların da merkezleri yer almaktadır. İngilizce eğitimi için en popüler iki olan İngiltere ve ABD’deki öğrenci popülasyonun ülkelerine göre dağılımına bakıldığında Avrupalı öğrenci sayısı Malta’dakine göre oldukça düşüktür. Avrupalı öğrenciler deniz ve güneş nedeniyle özellikle yaz aylarında Malta’ya hem tatil hem eğitim amacıyla seyahat eder.
 
Hemen her yerin birbirine yürüme mesafesinde bulunduğu ülkede Genel İngilizce, İş İngilizcesi, İngilizce ve dalış, akademik programlar, sınavlara hazırlık kursları gibi İngiltere ve Amerika’da sunulan tüm programlara bu ülkede de kaydolmak mümkün.

Türkiye’ye olan yakınlığı, insanların sıcak, Akdenizli tavrı ve ülke içindeki ulaşımın kolaylığı sayısız Türk öğrenci için Malta’yı önemli bir dil eğitim merkezi konumuna taşır. Bu artılarına rağmen, Malta’da eğitim alan yabancıların çalışma hakkının bulunmaması dikkat edilmesi gereken bir noktadır. 

 

                                        

Web Sitesi Tasarımı ve Yönetim Paneli